Çimento Fiyatları 2023 (50 Kg, 1 Ton, Akçansa, Adana ve Koçtaş)

Çimento, inşaat sektörünün en temel malzemelerinden biridir ve her yıl binlerce inşaat projesinde kullanılır. Ancak son zamanlarda, çimento fiyatlarında belirgin bir artış gözlemlenmiştir. Bu makalede, Türkiye’deki çimento fiyatları hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Son Dakika Çimento Fiyatları MART 2023

Çimento fiyatlarına yönelik son dakika gelişmelerini takip etmek, inşaat projelerinde çalışanların ihtiyaç duydukları bilgilerden biridir. Türkiye’de pek çok çimento üreticisi bulunmaktadır ve bu üreticilerin fiyat politikaları birbirinden farklılık gösterir. Bu nedenle, çimento fiyatlarındaki son dakika değişikliklerini takip etmek önemlidir. Gri ve beyaz çimento fiyatları güncel olarak 10 TL ile 600 TL arasında kilogramına göre değişmektedir.

Çimento KilogramıÇimento TürüGri Çimento Fiyatları
1 Kg Gri çimento16 TL
1 KgBeyaz Çimento 10 TL
3 KG Gri çimento48 TL
3 KGBeyaz Çimento 30 TL
5 Kg Gri çimento80 TL
5 KGBeyaz Çimento 60 TL
50 KG Gri çimento400 TL
50 KGBeyaz Çimento 600 TL
Son Dakika Çimento Fiyatları

50 Kg, 1 Ton, Akçansa, Adana ve Koçtaş çimento fiyatları için ieçriğimizin devamını inceleyebilirsiniz.

Portland Çimento (CEM I) Fiyatı 2023

Portland çimento fiyatı 300 TL ile 400 TL arasındadır. Portland Çimento, temel olarak klinker, kalker, alçıtaşı ve bazı katkı maddelerinden oluşur. Bu çimento türü, beton, sıva, harç ve diğer yapı malzemelerinin üretiminde yaygın olarak kullanılır. Portland Çimento (CEM I), ilk çimento türü olarak kullanıldığı için diğer çimentoların üretiminde de baz alınmıştır. Çok dayanıklı ve yüksek mukavemetli olması nedeniyle, birçok inşaat projelerinde tercih edilir.

Portland Kompoze Çimento (CEM II) Fiyatı 2023

Portland Kompoze Çimento Cem 2 fiyatı 200 TL ile 350 TL arasındadır. Portland kompoze çimento (CEM II), klinker, uçucu kül, volkanik kül, farklı mineral katkı maddeleri, alçıtaşı veya kalker, ve bazı özel katkı maddelerinin bir karışımıdır. Bu, daha yavaş bir kürleme sürecine sahip ve genellikle daha düşük bir çevrimiçi mukavemetine sahip bir çimento türüdür. Portland kompoze çimentosu genellikle yüksek klor içeren alanlarda kullanılır ve beton, harç, sıva, ve asfalt için kullanılır.

Yüksek Fırın Cüruflu Çimento (Cem III) Fiyatı 2023

Yüksek fırın cüruflu çimento ton fiyatı ortalama olarak 500 TL ile 800 TL arasında değişmektedir. Yüksek Fırın Cüruflu Çimento (Cem III), yüksek fırınlardan çıkan cürufun öğütülmesiyle üretilir. Bu, daha yüksek bir dayanıklılık ve direnç sağlar. Bu çimento türü, genellikle yüksek basınçlı beton projelerinde kullanılır.

Puzolonik Çimento (Cem IV) Fiyatı

Puzolonik çimento Cem 4 fiyatı 50 kilogramı 400 TL ile 600 TL arasında değişmektedir. Portland çimento gibi ana bileşenlerine katılan puzolanik malzemelerin (silo veya uçucu kül) kullanılmasıyla üretilen bir çimento türüdür. Bu malzemeler, hem çimento üretiminde kullanılan ham madde kaynaklarının sınırlı olduğu ülkelerde hem de çevre dostu bir üretim yöntemi sağlamak için yaygın olarak kullanılır.

Kompoze Çimento (Cem V) Fiyatı 2023

Kompoze cem 5 çimento 25 kilogramı 300 TL ile 450 TL arasındadır. Kompoze çimento (Cem V), özel katkı maddeleri ile çimentonun kalitesinin arttırılması sonucu elde edilen bir yapı malzemesidir. Bu malzeme, yüksek dayanıklılığı ve mukavemeti sayesinde inşaat sektöründe sıklıkla tercih edilmektedir.

50 Kg Çimento Fiyatı 2023

Gri çimento ve beyaz çimento olarak 50 kg çimento fiyatı 400 TL ile 600 TL arasındadır. İnşaat malzemeleri arasında en popüler olanlardan biri 50 kg çimento ambalajıdır. Çoğu inşaat projesinde kullanılan 50 kg çimento ambalajlarının fiyatı son zamanlarda yükseldi. 2023 yılı için beklenen fiyat artışlarına ilişkin çimento üreticileri ve dağıtıcıları tarafından yapılan açıklamalar bulunmaktadır.

1 Ton Çimento Fiyatı Ne Kadar?

1 ton çimento fiyatı 8.000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir. Bir ton çimento, büyük ölçekli inşaat projelerinde kullanılan bir miktar olarak karşımıza çıkar. Son zamanlarda, 1 ton çimento fiyatlarında da belirgin bir artış görülmüştür. Bu fiyat artışının nedenleri ve gelecekte ne gibi değişikliklerin beklenmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.

Akçansa 50 Kg Çimento Fiyatı

Türkiye’deki en büyük çimento üreticilerinden biri olan Akçansa, 50 kg çimento fiyatlarıyla da dikkat çekmektedir. 2023 yılı itibari ile çimento fiyatlarını 150 TL olarak belirlemiştir.

Tuğla Fiyatları 2023 En Uygun Fiyatlar Nerede? içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Koçtaş Çimento 50 Kg 2023

Koçtaş, Türkiye’deki en popüler yapı marketlerinden biridir. Koçtaş, müşterilerine çeşitli inşaat malzemeleri sunar, bunlardan biri de 50 kg çimento ambalajlarıdır.

Koçtaş’ta bulabileceğiniz çimento çeşitleri ve güncel fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • Kalekim Çimento Esaslı Grout Harcı 25 Kg fiyatı: 384,90 TL
  • Çimento Esaslı Su İzolasyon Harcı 20 kg + 6 litre fiyatı: 314,90 TL
  • Baumit Premium Fuge Derz Dolgu Çimento Gri 20 Kg fiyatı: 269,90 TL‘dir.

Demir ve Çimento Fiyatları 2023

İnşaat demiri ve çimento, inşaat sektöründe birbirini tamamlayan malzemelerdir. Her iki malzemenin fiyatları da son zamanlarda artmıştır. Demir ve çimento fiyatlarındaki bu artışlar, inşaat sektöründe çalışanları zor durumda bırakmaktadır.

1m3 Betona Ne Kadar Kaç Torba Çimento Gider?

1 metreküp betona 300 kg yani 6 torba çimento gider.

Beyaz Çimento Ne Demek?

Beyaz çimento estetik, güçlü ve dayanıklı bir çimento çeşididir.

Yorum yapın