Faturalı Hatlara Kredi İmkanı: Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’da Nasıl Alınır?

Günümüzde cep telefonları hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bu nedenle, cep telefonu faturalarımızın ödemesi de önemli hale geldi. Ancak bazen beklenmedik durumlarda veya acil ihtiyaçlarımızda nakit sıkıntısı yaşayabiliriz. İşte bu noktada, cep telefonu faturalarımıza kredi imkanı sunan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi büyük GSM operatörleri devreye giriyor. İçeriğimizde faturalı hatlara kredi imkanı hakkında bilmeniz gerekenleri detaylandırdık.

Faturalı Hatlara Kredi Nedir?

Faturalı hatlara kredi, cep telefonu faturanızı ödeyebilmeniz için kredi veren bir finansman yöntemidir. GSM operatörleri, müşterilerinin ödeme kolaylığı sağlamak için faturalı hatlarına kredi imkanı sunarlar. Bu kredi, faturanızın tutarını karşılamak için kullanılır ve sonrasında ödeme planı doğrultusunda geri ödenir.

Faturalı Hatta Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Faturalı hatta kredi almanın şartları şunlardır:

 • Kredi çekmek istediğiniz faturalı hattın en az 6 aylık olması.
 • Üzerinize kayıtlı en az 1 elektrik ya da su faturası olması.
 • Kredi sicilinizin düzgün, fatura ödemelerinin düzenli olması.
 • Kara liste ya da benzeri bir icra durumunun olmaması.
 • Diğer operatörlere de bir fatura borcunun olmaması.
 • En az 6 aydır faturalı hat kullanıyor ve faturalarınızı düzenli ödüyorsanız GSM operatörlerinden kredi alabilirsiniz.
 • Faturalı hattınızın en az 6 aydır kullanımda olması gerekmektedir.

Geçmiş döneme ait ödenmemiş veya geç ödenmiş fatura borçlarınızın olmaması gerekmektedir.

Faturalı Hatlarda Kredi Dolandırıcılığı

Faturalı hatlarda kredi dolandırıcılığı, faturalı hat sahiplerine yönelik çalışan bir dolandırıcılık yöntemidir. Dolandırıcılar, kurdukları siteler aracılığıyla sizden bilgilerinizi talep ederler. Bu dolandırıcılık yöntemi, 20.000 TL’ye kadar nakit ihtiyacı olan ve bankalardan kredi kullanamayan insanları dolandırmaya yöneliktir.

Faturalı hatta kredi alabilmek için 3 büyük operatör olan Vodafone, Türk Telekom veya Turkcell faturalı hatlardan birini kullanıyor olmanız gerekmektedir. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom üzerinden faturalı hat kredisi kullanmak isteyenler için şartlar aynıdır. En az 6 aydır faturalı hat kullanıyor ve faturalarınızı düzenli ödüyorsanız GSM operatörlerinden kredi alabilirsiniz

Dolandırıcılık Olayları Nelerdir?

Faturalı hatlarda kredi dolandırıcılığı olayları, faturalı hatlara kredi veren firmaların reklamlarını görüp, bu firmaların sitelerine girerek bilgilerinizi paylaşmanız sonucu gerçekleşebilir. Bu firmaların güvenilirliği konusunda şüpheler oluşabilir. Bu nedenle, faturalı hatlara kredi veren firmaların güvenilirliğini araştırmak ve dikkatli olmak önemlidir

Telefon kredisi Dolandırıcılığı için Nasıl Önlem Alınır?

Telefon kredisi dolandırıcılığına karşı alınabilecek önlemler şunlardır:

 • Bankaların resmi web siteleri veya mobil uygulamaları dışında hiçbir yerde kredi başvurusu yapmayın.
 • Telefonla arayan kişinin kimliğini doğrulayın ve kimlik bilgilerinizi paylaşmadan önce mutlaka emin olun.
 • Telefonla arayan kişinin bankanızla ilgili bilgileri zaten biliyor olması gerektiğini unutmayın. Bu nedenle, kimlik bilgilerinizi veya şifrelerinizi paylaşmayın.
 • Telefonla arayan kişinin sizi acele ettirmesine izin vermeyin. Aceleci davranışlar, dolandırıcılık işlemlerinde sıkça kullanılan bir yöntemdir.
 • Telefonla arayan kişinin size bir şeyler kazandığınızı söylemesi durumunda, öncelikle bu kişinin kimliğini doğrulayın ve daha sonra herhangi bir bilgi paylaşmadan önce mutlaka bankanızla iletişime geçin.

Tüm bunlara dikkat ederek faturalı hat üzerinden kredi kullanarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Faturalı Hatta Nakit Kredi

Faturalı hatta nakit kredi, bankalardan kredi alamayan kişiler için alternatif bir kredi kaynağıdır. Aylık faturanıza ek olarak 6 ay ile 12 ay taksitle nakit kredi kullanabilirsiniz. Banka borcu, kara liste, SGK şartı gibi konular aranmaz.

Faturalı Hatta Kredi Hesaplama Tablosu 2023

Kuveyt Türk Tüketici Finansmanı kapsamında 36 ay tüm vadelerde aylık %2.09 kar yapı uygulamaktadır. Geri ödeme planı ise tüm vadelere göre 20.000 TL tüketici finansmanı için aşağıdaki gibidir:

Kredi MiktarıKredi Vade SüresiKredi Aylık Ödeme Tutarı
20.000 TL12 Ay1.963,05 TL
20.000 TL24 Ay1.132,20 TL
20.000 TL36 Ay1.132,20 TL
Faturalı Hatta Kredi Hesaplama

CEPTETEB Vodafone Kredi Hesaplaması

Vodafone müşterilerine özel CEPTETEB İhtiyaç Kredileri 3 ay ve 36 aya kadar vade seçenekleriyle kullanılabiliyor.

2023 yılında faturalı hat kredisi hesaplaması aşağıdaki gibidir:

Kredi TutarıFaiz OranıVade SüresiAylık Ödeme Tutarı
10.000 TL%1,6412 Ay948,50 TL
30.000 TL%2,4024 Ay1.771,42 TL
75.000 TL%2,4024 Ay4.428,56 TL
CEPTETEB Vodafone Kredi Hesaplaması 2023

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Turkcell, faturalı hat sahibi müşterilerine 500 TL ile 10.000 TL arasında kredi imkanı sağlıyor. Faturasız hatlar için böyle bir kredi imkanı bulunmuyor. Eğer en az 6 aydır faturalı hatta sahip iseniz ve faturalarınızı düzenli olarak ödüyorsanız bu imkandan yararlanabilirsiniz.

Findeks kredi notu öğrenme servisinden 21,90 TL karşılığında notunuzu öğrenebilirsiniz.

Turkcell Kredi Notu OgrenmePin
Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Turkcell Faturalı Hatta Kredi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Faturalı hatta kredi almak için en az 6 aydır faturalı hatta sahip olmanız ve faturalarınızı düzenli olarak ödüyor olmanız gerekiyor. Başvuru sonucunda hat sahibinin talebi kabul edilir veya reddedilir. Buradaki kredi faturalı hatlara nakit olarak verilen bir kredi değildir. Başvuru sonrasında kredi tutarı, vade ve faiz oranları belirlenir. Kredi ödeme planı da bu aşamada belirlenir

Turkcell Nakit Kredi

Turkcell, faturalı hat sahibi müşterilerine 500 TL ile 10.000 TL arasında kredi imkanı sağlıyor. Faturasız hatlar için böyle bir kredi imkanı bulunmuyor. Faturasız hattım var diyenler Turkcell’in sunmuş olduğu kredi imkanından yararlanamıyor.

Faturalı hatta kredi çekmek için en az 6 aydır faturalı hat kullanıyor ve faturalarınızı düzenli ödüyorsanız GSM operatörlerinden kredi alabilirsiniz. Turkcell operatörü üzerinden sahip olduğunuz faturalı bir hatta bir bankadan kredi çeker gibi para alarak cihaz almanız mümkün olabilmektedir. Bunun için öne sürülen tek koşul ise, Turkcell hattınızın kendi adınıza kayıtlı halde olması gerekliliğidir.

Turkcell kullanıcıları, Kredi Ögren Paketi’ne Sim Menü üzerinden ya da 1818’e SMS atarak abonelik başlatabilirler. Kredi türü, kredi tutarı ve vade seçeneklerine göre sorgulama yapabilir. Sorgulama sonucunda bankaların faiz oranlarına ulaşarak, kendisine en uygun faiz oranını görüntüleyebilir.

Turkcell Faturalı Hat Sahipleri Nasıl Nakit Kredi Alabilir?

 • Turkcell faturalı hat sahipleri, Turkcell Mağazaları veya web sitesi kanalıyla alışveriş yaparak kredi başvurusunda bulunabilirler.
 • Turkcell faturalı hatta kredi kullanarak sadece cihaz alımı yapılabilir.
 • Turkcell faturalı hatta kredi almak için en az 6 aydır hattınızı kullanıyor olmanız ve ödemelerini geciktirmeden zamanında yapmış olmanız gerekmektedir:

Kredi Limitleri ve Ödeme Şekilleri

 • Turkcell faturalı hatta kredi limitleri, 500 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.
 • Turkcell faturalı hatta kredi kullanarak sadece cihaz alımı yapılabilir.
 • Turkcell faturalı hatta kredi almak için en az 6 aydır hattınızı kullanıyor olmanız ve ödemelerini geciktirmeden zamanında yapmış olmanız gerekmektedir.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Türk Telekom faturalı hatta kredi alabilmek için en az 6 aydır faturalı hat kullanmanız gerekiyor. Bu süre içerisinde faturalarınızı düzenli ödemeniz ve kullanımınızdan kaynaklanan bir tüketim puanınızın belirlenmesi gerekiyor. Faturalı hatta kredi almak için Türk Telekom müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türk Telekom faturalı hatta kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin öncelikle yetkili Türk Telekom bayileri ile irtibata geçmeleri gerekiyor. Hat üzerinden kredi başvurusu için yetkili Türk Telekom bayilerinde yapılacak olan kontroller ilk sırayı alıyor.

Kredi Limitleri ve Ödeme Şekilleri

Türk Telekom faturalı hatta kredi limitleri ve ödeme şekilleri hakkında bilgi almak için Türk Telekom İletişim Merkezleri’nden şirket yetkiliniz kredi kartıyla ve/veya nakit olarak faturaları ödeyebilir veya kredi kartından otomatik ödeme talimatı verebilirler. Türk Telekom logolu Garanti Kolay Vezne’lerden nakit olarak faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Faturalı hatlar için kredi ödeme limiti maksimum 800 TL’dir

Turk Telekom Mobil Odeme LimitiPin
Kredi Limitleri ve Ödeme Şekilleri

Türk telekom mobil ödeme limiti öğrenmek için “MOBILODEME LIMIT” yazarak 5555‘e sms gönderek limitinizi öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Faturalı Hat Kredi Sorgulama

Türk Telekom kredi notunu sorgulamak için “T.C kimlik numarası boşluk doğum yılınızı” yazarak 1122’e kısa mesaj göndererek öğrenebilirsiniz1. Ayrıca 444 1 444 müşteri hizmetleri numarasını arayarak da kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Faturalı Hat Kredi Sorgulama

Türk Telekom faturalı hat kredi sorgulama adımları aşağıdaki gibidir:

 • Türk Telekom faturalı hat sahipleri, tahsil edilmemiş Telsiz Kullanım Vergi borcu tutarlarını mobil hatlarından *123# ‘yi tuşlayarak, “Telsiz” yazıp 5555’e SMS göndererek, 444 1 444 Müşteri Hizmetlerinden veya Türk Telekom Mağazalarından öğrenebilirler.
 • Türk Telekom kredi notunu sorgulamak için “T.C kimlik numarası boşluk doğum yılınızı” yazarak 1122’e kısa mesaj göndererek öğrenebilirsiniz.
 • 1 ile 1900 kredi notu olan kişiler cihaz tercihi yapabilirler.
 • Ayrıca Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi, finansal kredibilitenizi bankaya gitmeye gerek kalmadan SMS ile kolaylıkla öğrenebileceğiniz bir servistir.
 • Findeks Kredi Notu 1 ile 1900 arasında farklı değerlere sahiptir. 1 en riskli puanı gösterirken, 1900 en az riskli puandır.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Vodafone faturalı hatta kredi almak isteyenlerin en yakın Vodafone bayisine gitmesi yeterlidir. Başvuru şartlarını sağladıktan sonra en yakın Vodafone bayisine başvuru yapabilirsiniz. Başvurunun değerlendirilmesi sonucunda ilgili kişiye 500 TL ile 10.000 TL arasında kredi verilir. Faturasına ek mobil cihaz almak isteyen müşterilere kredi verilir. Bu kredi direkt olarak ilgili cihazın ücreti için aktarılır

Vodafone Faturalı Hatta Kredi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vodafone faturalı hatta kredi almak isteyenlerin en yakın Vodafone bayisine gitmesi yeterlidir. Başvuru şartlarını sağladıktan sonra en yakın Vodafone bayisine başvuru yapabilirsiniz. Başvurunun değerlendirilmesi sonucunda ilgili kişiye 500 TL ile 10.000 TL arasında kredi verilir. Faturasına ek mobil cihaz almak isteyen müşterilere kredi verilir. Bu kredi direkt olarak ilgili cihazın ücreti için aktarılır.

Kredi Limitleri ve Ödeme Şekilleri

Vodafone faturalı hatta kredi almak isteyenlerin en yakın Vodafone bayisine gitmesi yeterlidir. Başvuru şartlarını sağladıktan sonra en yakın Vodafone bayisine başvuru yapabilirsiniz. Başvurunun değerlendirilmesi sonucunda ilgili kişiye 500 TL ile 10.000 TL arasında kredi verilir. Faturasına ek mobil cihaz almak isteyen müşterilere kredi verilir. Bu kredi direkt olarak ilgili cihazın ücreti için aktarılır

Vodafone Faturalı Hat Kredi Sorgulama

Vodafone faturalı hat kredi sorgulama, Vodafone’un uygulaması üzerinden veya müşteri hizmetlerinden yapılabilir. Bu sorgulamayı yapmak için müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek faturama ek telefon almak istiyorum demeniz yeterli olacaktır.

Turkcell Kredi Limiti Neye Göre Belirlenir?

Paycell Alışveriş Limiti kredi limitiniz, finans sektöründeki verileriniz doğrultusunda otomatik olarak belirlenmektedir.
Paycell Alışveriş Limiti kredi limitiniz, finans sektöründeki verileriniz doğrultusunda otomatik olarak belirlenmektedir.

Yorum yapın