Özel Hastane Dahiliye Muayene Ücreti 2023

Özel hastane dahiliye bölümü ücretleri 2023 yılında hastanenin konumuna, doktorun unvanına ve sigorta durumuna göre değişebilmektedir.

Özel Hastanelerin Dahiliye Muayene Ücretleri 2023

İç hastalıkları dahiliye servislerinde özel hastane muayene ücreti ortalama olarak 350 TL ile 900 TL arasında değişiklik gösterir. Aşağıdaki tabloda özel hastane dahiliye muayene ücretleri yer almaktadır:

Dahiliye DoktoruDahiliye Uzmanı DoktorDahiliye Profesörü
350 TL500 TL900 TL
Özel Hastane Dahiliye (iç hastalıkları) muayene ücreti

Özel hastane dahiliye muayene Sigortalı hastalar SGK anlaşmalı özel hastanelerde muayene olabilirler ve katılım payı adı altında ek bir ücret ödemek zorundadırlar.

Katılım payı ücreti ise muayene edilen bölüme göre farklılık göstermektedir. Dahiliye bölümünde katılım payı ücreti 2023 yılında yaklaşık olarak 35 TL civarındadır

Sigortasız hastalar ise özel hastanelerde daha yüksek bir muayene ücreti ödemek durumundadırlar. Sigortasız dahiliye muayenesi için ortalama olarak 2023 yılı için 350 TL ile 850 TL arasında bir tutar ödenmesi gerekmektedir.

Özel hastane dahiliye bölümü ücretleri her sene SGK tarafından belirlenen minimum ve maksimum tutarlara göre güncellenmektedir.

Diğer tüm bölümler için özel hastane muayene ücretleri 2023 listesini inceleyebilirsiniz.

Emekli hastalar için emekli dahiliye muayene ücreti 2023 yılında doktora göre değişmekte ve 350 TL ile 900 TL arasında ekstra ücret talep edilmektedir.

Dahiliye bölümünde genelde hastalardan kan tahlili, idar tahlili, röntgen gibi tetkikler talep edilmekte olup, özel hastane tahlil ücretleri 2023 yılı MART ayı için 100 TL ile 500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Photo of author

Tuna Selim

2023 yılı için güncel fiyatlar, kamu gündemi, maddi destekler ve benzeri konularda içerik oluşturmaktayım.
Yorum yapın